موضوع امروز مقاله ما درباره‌ی آموزش ui ux در اصفهان است. همه‌ی ما حین کار کردن با نرم‌افزارها و سیستم های مختلف با مواردی رو به رو شده‌ایم که ظاهر زیبایی دارند اما کارکردن با آن ها سخت است و یا بالعکس. این موضوع به دو مفهوم رابط کاربری و تجربه کاربری اشاره دارد. در ادامه به تعریف این دو مفهوم میپردازیم و اهمیت یادگیری آن را بیان می کنیم.

UI چیست؟

UI به معنای طراحی رابط کاربری است. UI طراحی قسمتی از وب سایت یا اپلیکیشن است که کاربر آن را مشاهده می‌کند و به جنبه‌ی گرافیکی آن می‌پردازد. طراح UI مشخص می کند که ظاهر هر بخش به چه صورت باشد تا جلوه‌ی مناسبی به وب‌سایت دهد.
طراحی رابط کاربری به دلیل اینکه ارتباط مستقیم با کاربر دارد از اهمیت بالایی برخورد دار است. UI قوی وبسایت ها باعث ایجاد اعتماد کاربر می شود.

UX چیست؟

UX به معنای طراحی تجربه‌ی کاربری است. در واقع UX به دسترسی راحت کاربر به اجزای مختلف سایت گفته می‌شود و جوانب تعامل کاربر با هر بخش توسط UX مشخص می شود. به طور کلی، طراح UX باید برای هر بخش راحتی دسترسی کاربران را در نظر بگیرد و به گونه ای طراحی کند که کاربر برای کارکردن با هر بخش احساس آسودگی و راحتی داشته باشد.
علاوه بر این، نحوه هدایت کاربران از یک صفحه به صفحه‌ی مورد نظر و مدیریت کاربر از لحظه‌ی ورود به سایت تا لحظه‌ی خرید محصول در UX بسیار اهمیت دارد.

طراحی رابط کاربری UI UX

UI و UX دو موضوع مهمی است که در طراحی سایت در اصفهان و حتی سئو سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. اگرچه UI و UX مفهوم معنایی متفاوتی دارند اما در طراحی این دو مکمل هم هستند و به هم کمک می کنند تا طراحی کاربری هم زیبا و هم کاربردی باشد و اهداف خود را در سایت به واقعیت برسانند.
ممکن است برایتان پیش آمده باشد که هنگام ورود به یک سایت زیبایی آن توجه شما رو جلب کرده باشد اما هنگام استفاده از آن به مشکل برخورده و ندانید چکار باید بکنید. در آن لحظه به اهمیت ux پی خواهید برد.
علاقه مندان به سئو می توانند با کلیک بر روی آموزش سئو اصفهان در دوره آموزش سئو شرکت نمایند.

اهمیت UI UX

حال که با مفاهیم UI UX آشنا شدیم، لازم است به اهمیت آن بپردازیم.
شاید راه اندازی یک وبسایت یا اپلیکیشن راحت باشد اما برای اینکه آن را به یک سایت یا اپلیکیشن محبوب و موفق تبدیل کنید، باید به شناخت درست و دقیقی از نیاز و ویژگی های کاربران خود برسید و با یک راه ساده و راحت که برای کاربر قابل فهم باشد، آن نیاز را برطرف کنید.
یک طراح رابط کاربری با توجه به دانش و تفکر طراحی که طی آموزش UI UX بدست آورده، می تواند این کار را انجم داده و ارتباط موثری بین کاربر و سایت ایجاد کند. این ارتباط موثر باعث می شود تا روز به روز کاربران به کسب و کار شما علاقه مندتر شوند.

اهمیت شرکت در دوره آموزش UI UX در اصفهان

اولین اهمیتی که می‌توان به آن اشاره کرد، میزان تاثیر چشمگیر طراحی UI در کسب و کارها است. باید بدانید که ظاهر جذاب وبسایت می تواند کاربران را به خود جذب کند. به بیانی دیگر، وقتی کاربر وارد سایت می شود، اولین گامی که باعث جذب آن کاربر می شود طراحی زیبا و البته کاربر پسند بودن رابط کاربری است.
توجه به رابط کاربری با جذب مشتری درکنار افزایش سود برای مشاغل مختلف باعث می شود تجربه ای خوب از وبسایت شما برای کاربر رقم خورده و بار دیگر به وبسایت شما بازگردد. پس به یاد داشته باشید اولین گام برای افزایش مشتری، یادگیری ui ux و طراحی مناسب برای هر وبسایت است.

بازار کار طراحی رابط کاربری

در چند سال اخیر در کشور ما، بازار نیاز خود، به متخصصان طراحی ui ux را به طور کامل درک کرده است و بسیاری از کارفرماها به این نتیجه رسیده‌اند که وظیفه طراحی رابط کاربری را به متخصصین در حوزه واگذار کنند.
اگر در سایت های کاریابی جستجو کنید، اکثر شرکت ها به دنبال استخدام یک متخصص ui ux هستند و این به دلیل اهمیت رابط کاربری وتجربه کاربری می باشد.
پس اگر می خواهید به عنوان یک فرد حرفه ای وارد بازار کار شوید و درآمد بالایی کسب کنید، یادگیری ui ux می تواند به شما کمک کند.
حوزه فعالیت طراحی رابط کاربری یک حوزه پر درخواست به حساب می‌آید و شما می توانید به دو صورت فریلنسر و کارمند در شرکت های معتبر با حقوق بسیار عالی مشغول به کار شوید.
همچنین می توانید به صورت فریلنسر برای پذیرش پروژه های خارجی و بالطبع کسب درآمد ارزی اقدام کنید.

آموزش UI UX در اصفهان

ما در آناژو پروسه‌ی طراحی رابط کاربری از مرحله‌ی ایده تا پیاده سازی را به طور کامل به شما آموزش می دهیم تا بتوانید موفقیت و رضایت مشتری را به همراه داشته باشید.
اصول کار طراحی و استانداردهایی که باید هنگام طراحی به آن توجه شود در دوره آموزش ui ux در اصفهان مورد بررسی قرار می گیرد.
در این دوره آموزش ux و ui، کار با نرم افزار Adobe XD به عنوان نرم افزار اصلی طراحی آموزش داده می شود. به علاوه چندین نرم افزار دیگر مانند adobe photoshop و figma که در زمینه طراحی رابط کاربر می توانند مورد نیاز شما باشد، آموزش داده می شود. همچنین یاد می گیرید که مشکل طراحی های قبلی‌تان را به راحتی رفع کنید تا مناسب نیاز کاربر باشد.
دوره آموزش فتوشاپ اصفهان برای عزیزانی که تمایل دارند فتوشاپ را از صفر تا صد بگذرانند توسط متخصصان آناژو تهیه شده و در دسترس شما قرار گرفته است.
شما عزیزان می توانید برای ثبت نام در دوره آموزش UI UX در اصفهان با ما تماس بگیرید.